| Total Block: | 3 Towers |
| Developer: | Wheelock |
| Management Company: | Miami Quay Property Management Company Limited |
| Total Unit: | 571 units |
| School Zone: | Pri: 34 Sec: Kowloon City District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Miami Quay
|
Flat G, 21/F, Tower 6
2026-05-21 Land Registry 2 Rooms |
435ft² |
HKD$9.98 M
@
$22,936
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat K, 8/F, Tower 6
2026-05-21 Land Registry 1 Room |
318ft² |
HKD$6.98 M
@
$21,956
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat G, 22/F, Tower 6
2026-05-21 Land Registry 2 Rooms |
435ft² |
HKD$10 M
@
$22,993
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat K, 9/F, Tower 6
2026-05-20 Land Registry 1 Room |
318ft² |
HKD$7 M
@
$22,013
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat H, 11/F, Tower 6
2026-05-20 Land Registry 2 Rooms |
454ft² |
HKD$10.03 M
@
$22,081
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat G, 12/F, Tower 6
2026-05-19 Land Registry 2 Rooms |
435ft² |
HKD$9.78 M
@
$22,483
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat H, 18/F, Tower 6
2026-05-19 Land Registry 2 Rooms |
454ft² |
HKD$10.18 M
@
$22,416
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat G, 25/F, Tower 6
2026-05-19 Land Registry 2 Rooms |
435ft² |
HKD$10.05 M
@
$23,108
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat J, 6/F, Tower 6
2026-05-18 Land Registry 1 Room |
326ft² |
HKD$7.04 M
@
$21,580
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat K, 15/F, Tower 6
2026-05-15 Land Registry 1 Room |
318ft² |
HKD$7.07 M
@
$22,233
|
- |