| Permit: | 1962 Yr. |
| Management Company: | ISS East Point Property Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Nexxus Building
|
Flat 02, Nexxus Building
2026-02-28 Land Registry |
Gross 1,838ft² |
Leased
HKD$143,364
@
$78
|
- |
|
Nexxus Building
|
Middle, Nexxus Building
2025-12-02 Market Info |
Gross 3,810ft² |
Leased
HKD$240,030
@
$63
|
- |
|
Nexxus Building
|
Flat 201, Nexxus Building Des Voeux Road Central
2025-10-02 Land Registry |
Gross 2,422ft² |
Leased
HKD$1,283,469
@
$530
|
- |
|
Nexxus Building
|
High, Nexxus Building
2025-06-02 Market Info |
Gross 10,167ft² |
Leased
HKD$691,356
@
$68
|
- |
|
Nexxus Building
|
High, Nexxus Building
2025-05-21 Market Info |
Gross 5,210ft² |
Leased
HKD$365,000
@
$70
|
- |
|
Nexxus Building
|
High, Nexxus Building
2025-05-16 Market Info |
Gross 5,770ft² |
Leased
HKD$392,360
@
$68
|
- |
|
Nexxus Building
|
Low, Nexxus Building
2025-01-24 Market Info |
Gross 6,512ft² |
Leased
HKD$442,816
@
$68
|
- |
|
Nexxus Building
|
Low, Nexxus Building
2024-12-05 Market Info |
Gross 5,400ft² |
Leased
HKD$351,000
@
$65
|
- |
|
Nexxus Building
|
Flat 2, High, Nexxus Building
2024-11-15 Market Info |
Gross 1,914ft² |
Leased
HKD$130,152
@
$68
|
- |
|
Nexxus Building
|
Low, Nexxus Building
2024-09-11 Market Info |
Gross 4,954ft² |
Leased
HKD$371,550
@
$75
|
- |