Woodland Crest, Flat F, 1/F, Block 6

Sheung Shui 33 Tin Ping Road

Unit Information

Block:
Block 6
Gross area:
Gross 1,049ft²
Saleable area:
927ft²
Bedroom:
3 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-04-16

Sold Price
HKD$9 M
Building Unit Price
$8,580
Unit Price
$9,709
Transaction Format
Land Registry
Profit
+3.7%
Prev Date
2021-02-23

2021-02-23

Sold Price
HKD$8.68 M
Building Unit Price
$8,275
Unit Price
$9,364
Transaction Format
Land Registry
Profit
+148%
Prev Date
2008-02-22