Tseung Kwan O Plaza, Flat B, 43/F, Tower 3a

Tseung Kwan O 1 Tong Tak Street

Unit Information

Block:
Tower 3a
Gross area:
Gross 709ft²
Saleable area:
530ft²
Bedroom:
3 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-11

Sold Price
HKD$8.38 M
Building Unit Price
$11,819
Unit Price
$15,811
Transaction Format
Land Registry
Loss
-0.8%
Prev Date
2020-12-03

2020-12-03

Sold Price
HKD$8.45 M
Building Unit Price
$11,918
Unit Price
$15,943
Transaction Format
Land Registry
Profit
+255%
Prev Date
2006-03-30