The Cullinan, Flat D, 25/F, Star Sky

Kowloon Station No.1 Austin Road West

Unit Information

State:
Phase 1
Block:
Star Sky
Gross area:
Gross 739ft²
Saleable area:
555ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-08

Sold Price
HKD$17.8 M
Building Unit Price
$24,087
Unit Price
$32,072
Transaction Format
Land Registry
Profit
+6%
Prev Date
2025-01-03

2025-01-03

Sold Price
HKD$16.8 M
Building Unit Price
$22,733
Unit Price
$30,270
Transaction Format
Land Registry
Profit
+40.6%
Prev Date
2009-09-01