Ocean Wings, Flat C, 9/F, Tower 5, Ocean Wings

Tseung Kwan O No.9 Tong Yin Street

Unit Information

State:
Ocean Wings
Block:
Tower 5
Saleable area:
669ft²
Transactions:
2

Records

2026-04-02

Sold Price
HKD$9 M
Unit Price
$13,453
Transaction Format
Land Registry
Loss
-26.1%
Prev Date
2020-06-11

2020-06-11

Sold Price
HKD$12.18 M
Unit Price
$18,206
Transaction Format
Land Registry
Profit
+30.8%
Prev Date
2016-04-25