Kensington Mansion, Flat A, 23/F, Kensington Mansion

Sai Ying Pun No.353 Queens Road West

Unit Information

Block:
Kensington Mansion
Gross area:
Gross 398ft²
Saleable area:
255ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-03-20

Sold Price
HKD$4.05 M
Building Unit Price
$10,176
Unit Price
$15,882
Transaction Format
Land Registry
Loss
-15.6%
Prev Date
2018-01-11

2018-01-11

Sold Price
HKD$4.8 M
Building Unit Price
$12,060
Unit Price
$18,824
Transaction Format
Land Registry
Profit
+50.9%
Prev Date
2012-09-21