Greenfield Garden, Flat B, 22/F, Tower 4

Tsing Yi No.1 Fung Shue Wo Road

Unit Information

Block:
Tower 4
Gross area:
Gross 482ft²
Saleable area:
383ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-04-30

Sold Price
HKD$5.1 M
Building Unit Price
$10,581
Unit Price
$13,316
Transaction Format
Land Registry
Loss
-12.1%
Prev Date
2018-06-14

2018-06-14

Sold Price
HKD$5.8 M
Building Unit Price
$12,033
Unit Price
$15,144
Transaction Format
Land Registry
Profit
+251.5%
Prev Date
2010-01-12