UpTown Plaza, Flat A, 29/F, Tower 5

Tai Po No.9 Nam Wan Road

Unit Information

Block:
Tower 5
Gross area:
Gross 559ft²
Saleable area:
465ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-19

Sold Price
HKD$6.28 M
Building Unit Price
$11,234
Unit Price
$13,505
Transaction Format
Land Registry
Loss
-16.3%
Prev Date
2022-01-13

2022-01-13

Sold Price
HKD$7.5 M
Building Unit Price
$13,417
Unit Price
$16,129
Transaction Format
Land Registry
Profit
+194.1%
Prev Date
2010-01-21