Hong Lam Court, Flat 6, 18/F, Yuen Lam House--block B

Shatin No.78 Siu Lek Yuen Road

Unit Information

Block:
Yuen Lam House--block B
Gross area:
Gross 515ft²
Saleable area:
401ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-11

Sold Price
HKD$3.8 M
Building Unit Price
$7,379
Unit Price
$9,476
Transaction Format
Land Registry
Profit
+10.1%
Prev Date
2024-07-03

2024-07-03

Sold Price
HKD$3.45 M
Building Unit Price
$6,699
Unit Price
$8,603
Transaction Format
Land Registry
Loss
-17.5%
Prev Date
2017-09-28