Castello, Flat D, 10/F, Block 6

Shatin No. 69 Siu Lek Yuen Road

Unit Information

Block:
Block 6
Gross area:
Gross 718ft²
Saleable area:
547ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-19

Sold Price
HKD$6.7 M
Building Unit Price
$9,331
Unit Price
$12,249
Transaction Format
Land Registry
Profit
+11.7%
Prev Date
2025-10-03

2025-10-03

Sold Price
HKD$6 M
Building Unit Price
$8,357
Unit Price
$10,969
Transaction Format
Land Registry
Loss
-18.7%
Prev Date
2017-08-29