| Permit: | 1982 Yr. |
| Management Company: | Sun Hung Kai Properties Management Limited |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Sun Hung Kai Centre
|
High, Sun Hung Kai Centre
2026-05-07 Market Info |
Gross 765ft² |
Leased
HKD$48,960
@
$64
|
- |
|
Sun Hung Kai Centre
|
Middle, Sun Hung Kai Centre
2026-05-06 Market Info |
Gross 753ft² |
Leased
HKD$43,674
@
$58
|
- |
|
Sun Hung Kai Centre
|
Flat 4-9, High, Sun Hung Kai Centre
2026-05-06 Market Info |
Gross 2,671ft² |
Leased
HKD$160,260
@
$60
|
- |
|
Sun Hung Kai Centre
|
High, Sun Hung Kai Centre
2026-05-04 Market Info |
Gross 2,671ft² |
Leased
HKD$160,260
@
$60
|
- |
|
Sun Hung Kai Centre
|
High, Sun Hung Kai Centre
2026-05-04 Market Info |
Gross 3,386ft² |
Leased
HKD$196,388
@
$58
|
- |
|
Sun Hung Kai Centre
|
High, Sun Hung Kai Centre
2026-03-16 Market Info |
Gross 3,386ft² |
Leased
HKD$200,000
@
$59
|
- |
|
Sun Hung Kai Centre
|
Flat 19-26, High, Sun Hung Kai Centre
2026-03-12 Market Info |
Gross 3,386ft² |
Leased
HKD$209,932
@
$62
|
- |
|
Sun Hung Kai Centre
|
Middle, Sun Hung Kai Centre
2026-01-21 Market Info |
Gross 791ft² |
Leased
HKD$45,087
@
$57
|
- |
|
Sun Hung Kai Centre
|
Low, Sun Hung Kai Centre
2026-01-08 Market Info |
Gross 2,179ft² |
Leased
HKD$119,845
@
$55
|
- |
|
Sun Hung Kai Centre
|
Low, Sun Hung Kai Centre
2026-01-08 Market Info |
Gross 1,370ft² |
Leased
HKD$71,240
@
$52
|
- |