| Permit: | 1995 Yr. |
| Management Company: | China Merchants & Kan Property Management Co. Ltd |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
9 Des Voeux Rd. W.
|
Flat CP34, --/F, 9 Des Voeux Road West
2023-07-07 Land Registry |
-- |
HKD$2.97 M
|
- |
|
9 Des Voeux Rd. W.
|
Flat CP28, --/F, 9 Des Voeux Road West
2023-06-27 Land Registry |
-- |
HKD$3.7 M
|
- |
|
9 Des Voeux Rd. W.
|
Flat CP21, --/F, 9 Des Voeux Road West
2023-03-24 Land Registry |
-- |
HKD$2.2 M
|
- |
|
9 Des Voeux Rd. W.
|
Flat CP28, --/F, 9 Des Voeux Road West
2023-02-28 Land Registry |
-- |
HKD$2.7 M
|
- |
|
9 Des Voeux Rd. W.
|
Flat WF, High, 9 Des Voeux Road West
2021-04-16 Market Info |
Gross 14,384ft² |
HKD$250 M
@
$17,380
|
- |
|
9 Des Voeux Rd. W.
|
High, 9 Des Voeux Road West
2021-04-16 Market Info |
Gross 28,768ft² |
HKD$250 M
@
$8,690
|
- |
|
9 Des Voeux Rd. W.
|
Flat WF, 27/F/F, 9 Des Voeux Road West
2021-02-09 Land Registry |
Gross 7,192ft² |
HKD$107 M
@
$14,878
|
- |
|
9 Des Voeux Rd. W.
|
Flat WF, Middle, 9 Des Voeux Road West
2019-05-31 Market Info |
Gross 7,192ft² |
HKD$122 M
@
$16,963
|
- |
|
9 Des Voeux Rd. W.
|
Middle, 9 Des Voeux Road West
2019-05-10 Market Info |
Gross 6,884ft² |
HKD$158.33 M
@
$23,000
|
- |
|
9 Des Voeux Rd. W.
|
Flat WF, Middle, 9 Des Voeux Road West
2019-05-09 Market Info |
Gross 6,884ft² |
HKD$130.8 M
@
$19,000
|
- |