Sheeny Terrace, Flat D, 10/F, Sheeny Terrace

Tsuen Wan No. 200 Tsuen King Circuit

Unit Information

Block:
Sheeny Terrace
Gross area:
Gross 691ft²
Saleable area:
551ft²
Bedroom:
3 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-03-27

Sold Price
HKD$5.06 M
Building Unit Price
$7,323
Unit Price
$9,183
Transaction Format
Land Registry
Profit
+3.3%
Prev Date
2023-05-11

2023-05-11

Sold Price
HKD$4.9 M
Building Unit Price
$7,091
Unit Price
$8,893
Transaction Format
Land Registry
Profit
+206.3%
Prev Date
2006-05-16