| Total Block: | 2 Towers (Tower A and Tower B) |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Developer: | Henderson |
| Management Company: | Well Born Real Estate Management Limited |
| Total Unit: | 603 units |
| School Zone: | Pri: 80 Sec: Northern District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
One Innovale
|
Flat 5, 6/F, Tower B
2022-08-19 Land Registry |
458ft² |
HKD$6.61 M
@
$14,441
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 1, 8/F, Tower B
2022-08-19 Land Registry |
321ft² |
HKD$4.81 M
@
$14,990
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 5, 7/F, Tower B
2022-08-19 Land Registry |
458ft² |
HKD$6.63 M
@
$14,486
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 20, 8/F, Tower B
2022-08-19 Land Registry |
315ft² |
HKD$4.42 M
@
$14,031
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 18, 6/F, Tower B
2022-08-19 Land Registry |
310ft² |
HKD$4.39 M
@
$14,147
|
- |
|
One Innovale
|
Flat 17, 21/F, Tower B
2022-08-16 Land Registry |
320ft² |
HKD$4.64 M
@
$14,496
|
- |