| Total Block: | 3 Towers |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Developer: | Wheelock |
| Management Company: | Miami Quay Property Management Company Limited |
| Total Unit: | 648 units |
| School Zone: | Pri: 34 Sec: Kowloon City District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Miami Quay
|
Flat D, 7/F, Tower 1
2026-05-08 Land Registry |
318ft² |
HKD$6.86 M
@
$21,575
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat C, 19/F, Tower 2
2026-05-08 Land Registry |
463ft² |
HKD$10.38 M
@
$22,421
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat H, 27/F, Tower 3
2026-05-08 Land Registry |
315ft² |
HKD$7.45 M
@
$23,660
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat G, 20/F, Tower 1
2026-05-07 Land Registry |
500ft² |
HKD$12.46 M
@
$24,916
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat H, 28/F, Tower 3
2026-05-07 Land Registry |
315ft² |
HKD$7.5 M
@
$23,803
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat C, 28/F, Tower 1
2026-05-06 Land Registry |
486ft² |
HKD$12.81 M
@
$26,348
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat C, 20/F, Tower 3
2026-05-06 Land Registry |
443ft² |
HKD$10.78 M
@
$24,336
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat H, 26/F, Tower 3
2026-05-06 Land Registry |
315ft² |
HKD$7.43 M
@
$23,590
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat A, 11/F, Tower 3
2026-05-06 Land Registry |
620ft² |
HKD$14.91 M
@
$24,048
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat H, 23/F, Tower 3
2026-05-05 Land Registry |
315ft² |
HKD$7.39 M
@
$23,451
|
- |