| Total Block: | 3 Towers |
| Permit: | 2023 Yr. |
| Developer: | Wheelock |
| Management Company: | Miami Quay Property Management Company Limited |
| Total Unit: | 648 units |
| School Zone: | Pri: 34 Sec: Kowloon City District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Miami Quay
|
Flat E, 6/F, Tower 2
2026-05-11 Land Registry |
250ft² |
HKD$5.59 M
@
$22,344
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat C, 22/F, Tower 2
2026-05-11 Land Registry |
463ft² |
HKD$10.47 M
@
$22,622
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat D, 18/F, Tower 2
2026-05-11 Land Registry |
457ft² |
HKD$10.5 M
@
$22,978
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat C, 27/F, Tower 3
2026-05-11 Land Registry |
443ft² |
HKD$10.98 M
@
$24,779
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat C, 10/F, Tower 3
2026-05-11 Land Registry |
443ft² |
HKD$10.49 M
@
$23,688
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat C, 9/F, Tower 3
2026-05-11 Land Registry |
443ft² |
HKD$10.46 M
@
$23,621
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat E, 20/F, Tower 2
2026-05-11 Land Registry |
250ft² |
HKD$5.82 M
@
$23,296
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat C, 17/F, Tower 3
2026-05-08 Land Registry |
443ft² |
HKD$10.65 M
@
$24,047
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat H, 29/F, Tower 3
2026-05-08 Land Registry |
315ft² |
HKD$7.52 M
@
$23,876
|
- |
|
Miami Quay
|
Flat B, 3/F, Tower 3
2026-05-08 Land Registry |
468ft² |
HKD$11.01 M
@
$23,530
|
- |