Luen Hop Building, Flat F29, 5/F, Luen Hop Building

Lok Fu Nos.22-36 Tsing On Street

Unit Information

Block:
Luen Hop Building
Saleable area:
202ft²
Transactions:
2

Records

2026-05-18

Sold Price
HKD$1.48 M
Unit Price
$7,327
Transaction Format
Land Registry
Profit
+28.7%
Prev Date
2025-10-31

2025-10-31

Sold Price
HKD$1.15 M
Unit Price
$5,693
Transaction Format
Land Registry
Loss
-41%
Prev Date
2015-07-15