Kellet Court, Flat A, 5/F, Kellet Court

Hung Hom No.18 Baker Street

Unit Information

Block:
Kellet Court
Gross area:
Gross 518ft²
Saleable area:
306ft²
Transactions:
2

Records

2026-05-21

Sold Price
HKD$3.1 M
Building Unit Price
$5,985
Unit Price
$10,131
Transaction Format
Land Registry
Loss
-33.3%
Prev Date
2021-11-10

2021-11-10

Sold Price
HKD$4.65 M
Building Unit Price
$8,977
Unit Price
$15,196
Transaction Format
Land Registry
Profit
+66.7%
Prev Date
2014-09-05