Hung Yu Mansion, Flat A12, 7/F, Hung Yu Mansion

Cheung Sha Wan Nos.174/188 Un Chau Street

Unit Information

Block:
Hung Yu Mansion
Saleable area:
405ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-08

Sold Price
HKD$3.5 M
Unit Price
$8,642
Transaction Format
Land Registry
Loss
-7.9%
Prev Date
2021-04-28

2021-04-28

Sold Price
HKD$3.8 M
Unit Price
$9,383
Transaction Format
Land Registry
Profit
+331.8%
Prev Date
2001-07-09