| Block: | Ho Fat Building |
| Gross area: | Gross 332ft² |
| Saleable area: | 260ft² |
| Bedroom: | 2 Rooms |
| Transactions: | 2 |
| Sold Price |
HKD$3.4 M
|
| Building Unit Price |
$10,241
|
| Unit Price |
$13,077
|
| Transaction Format |
Land Registry
|
| Loss |
-11.9%
|
| Prev Date |
2018-06-25
|
| Sold Price |
HKD$3.86 M
|
| Building Unit Price |
$11,627
|
| Unit Price |
$14,846
|
| Transaction Format |
Land Registry
|
| Profit |
+51.4%
|
| Prev Date |
2015-07-09
|