Choi Ming Court, Flat 3, 3/F, Choi Pak House--block D

Tiu Keng Leng 11a Choi Ming St.

Unit Information

Block:
Choi Pak House--block D
Gross area:
Gross 659ft²
Saleable area:
506ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-04-28

Sold Price
HKD$4.8 M
Building Unit Price
$7,284
Unit Price
$9,486
Transaction Format
Land Registry
Profit
+6%
Prev Date
2020-02-07

2020-02-07

Sold Price
HKD$4.53 M
Building Unit Price
$6,874
Unit Price
$8,953
Transaction Format
Land Registry
Profit
+239.3%
Prev Date
2010-11-16