Ning Yeung Terrace, Flat D, 16/F, Block B

Western Mid-levels No.78 Bonham Road

Unit Information

Block:
Block B
Gross area:
Gross 2,156ft²
Saleable area:
1,719ft²
Bedroom:
4 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-21

Sold Price
HKD$30.8 M
Building Unit Price
$14,286
Unit Price
$17,917
Transaction Format
Land Registry
Loss
-6.1%
Prev Date
2020-06-03

2020-06-03

Sold Price
HKD$32.8 M
Building Unit Price
$15,213
Unit Price
$19,081
Transaction Format
Land Registry
Profit
+116.5%
Prev Date
2008-05-06