Career Court, Flat B, 11/F, Career Court

Cheung Sha Wan No.56-58 Tonkin Street

Unit Information

Block:
Career Court
Gross area:
Gross 392ft²
Saleable area:
248ft²
Transactions:
2

Records

2026-05-07

Sold Price
HKD$3.5 M
Building Unit Price
$8,929
Unit Price
$14,113
Transaction Format
Land Registry
Profit
+10.1%
Prev Date
2024-05-09

2024-05-09

Sold Price
HKD$3.18 M
Building Unit Price
$8,112
Unit Price
$12,823
Transaction Format
Land Registry
Profit
+114.1%
Prev Date
2010-08-26