Lai King Court, Flat B, 26/F, Lai King Court

Sai Ying Pun No.138 Third Street

Unit Information

Block:
Lai King Court
Gross area:
Gross 655ft²
Saleable area:
428ft²
Transactions:
2

Records

2026-05-18

Sold Price
HKD$6.93 M
Building Unit Price
$10,580
Unit Price
$16,192
Transaction Format
Land Registry
Loss
-8.8%
Prev Date
2021-05-24

2021-05-24

Sold Price
HKD$7.6 M
Building Unit Price
$11,603
Unit Price
$17,757
Transaction Format
Land Registry
Profit
+128.2%
Prev Date
2008-07-03