| Total Block: | 2 Towers |
| Permit: | 2025 Yr. |
| Developer: | Wong Sun Hing |
| Management Company: | New World Property Management Company Limited |
| Total Unit: | 807 units |
| School Zone: | Pri: 46 Sec: Kwun Tong District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Uptown East
|
Flat B, 38/F, Tower 2a
2026-05-19 Land Registry 3 Rooms Carpark |
774ft² |
HKD$16.12 M
@
$20,826
|
- |
|
Uptown East
|
Flat B, 33/F, Tower 1b
2026-05-18 Land Registry 3 Rooms |
724ft² |
HKD$13.44 M
@
$18,557
|
- |
|
Uptown East
|
Flat A, 37/F, Tower 1a
2026-05-08 Land Registry 3 Rooms Carpark |
750ft² |
HKD$16.05 M
@
$21,400
|
- |
|
Uptown East
|
Flat F, 39/F, Tower 1b
2026-05-05 Land Registry 2 Rooms |
468ft² |
HKD$9.13 M
@
$19,500
|
- |
|
Uptown East
|
Flat B, 37/F, Tower 2a
2026-05-04 Land Registry 3 Rooms |
774ft² |
HKD$13.93 M
@
$18,000
|
- |
|
Uptown East
|
Flat A, 17/F, Tower 1a
2026-05-04 Land Registry 2 Rooms |
671ft² |
HKD$11.38 M
@
$16,964
|
- |
|
Uptown East
|
Flat E, 38/F, Tower 1b
2026-05-04 Land Registry 2 Rooms |
469ft² |
HKD$9.25 M
@
$19,721
|
- |
|
Uptown East
|
Flat A, 19/F, Tower 1a
2026-04-24 Land Registry 2 Rooms |
671ft² |
HKD$11.55 M
@
$17,219
|
- |
|
Uptown East
|
Flat A, 36/F, Tower 1b
2026-04-23 Land Registry 3 Rooms |
734ft² |
HKD$13.58 M
@
$18,500
|
- |
|
Uptown East
|
Flat C, 39/F, Tower 1b
2026-04-20 Land Registry 2 Rooms |
460ft² |
HKD$8.21 M
@
$17,841
|
- |