| Permit: | 1982 Yr. |
| Management Company: | Guardian Property Management Ltd |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Luk Hop Industrial Building
|
Flat A, Luk Hop Industrial Building
2024-09-13 Land Registry |
Gross 11,788ft² |
HKD$63 M
@
$5,344
|
- |
|
Luk Hop Industrial Building
|
Flat A,B, Luk Hop Industrial Building
2024-04-17 Land Registry |
Gross 7,086ft² |
HKD$24.8 M
@
$3,500
|
- |
|
Luk Hop Industrial Building
|
Flat C, Luk Hop Industrial Building
2024-04-03 Land Registry |
Gross 3,656ft² |
HKD$13.16 M
@
$3,600
|
- |
|
Luk Hop Industrial Building
|
Flat C, High, Luk Hop Ind Bldg
2024-04-03 Market Info |
Gross 3,740ft² |
HKD$13.16 M
@
$3,519
|
- |
|
Luk Hop Industrial Building
|
Flat F, Luk Hop Industrial Building
2023-11-14 Land Registry |
Gross 4,096ft² |
HKD$16.28 M
@
$3,975
|
- |
|
Luk Hop Industrial Building
|
Flat E, High, Luk Hop Ind Bldg
2023-06-19 Market Info |
Gross 3,558ft² |
HKD$15.8 M
@
$4,441
|
- |
|
Luk Hop Industrial Building
|
Flat E, Luk Hop Industrial Building
2023-06-15 Land Registry |
Gross 3,558ft² |
HKD$15 M
@
$4,216
|
- |
|
Luk Hop Industrial Building
|
Flat D, Luk Hop Industrial Building
2022-01-12 Land Registry |
Gross 4,209ft² |
HKD$12 M
@
$2,851
|
- |
|
Luk Hop Industrial Building
|
Flat D, Luk Hop Ind Bldg
2022-01-12 Land Registry |
Gross 4,052ft² |
HKD$12 M
@
$2,962
|
- |
|
Luk Hop Industrial Building
|
Flat 01/L10, Luk Hop Industrial Building
2021-06-04 Land Registry |
-- |
HKD$3.17 M
|
- |