| Permit: | 1983 Yr. |
| Management Company: | HONG KONG LAND PROPERTY MANAGEMENT LTD |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
Nan Fung Centre
|
Flat 02K, Nan Fung Centre
2021-10-15 Land Registry |
Gross 505ft² |
HKD$5.93 M
@
$11,743
|
- |
|
Nan Fung Centre
|
Low, Nan Fung Centre
2021-09-29 Market Info |
Gross 90ft² |
HKD$5 M
@
$55,556
|
- |
|
Nan Fung Centre
|
Flat 7, Nan Fung Centre
2021-09-28 Land Registry |
Gross 532ft² |
HKD$5.8 M
@
$10,902
|
- |
|
Nan Fung Centre
|
Flat 07, Nan Fung Centre
2021-09-24 Land Registry |
Gross 532ft² |
HKD$5.8 M
@
$10,902
|
- |
|
Nan Fung Centre
|
Flat 09, Nan Fung Centre
2021-09-23 Land Registry |
Gross 764ft² |
HKD$7.64 M
@
$10,000
|
- |
|
Nan Fung Centre
|
Flat A112, Nan Fung Centre Castle Peak Road
2021-09-06 Land Registry |
Gross 100ft² |
HKD$5 M
@
$50,000
|
- |
|
Nan Fung Centre
|
Flat 31, Nan Fung Centre
2021-09-02 Land Registry |
Gross 605ft² |
HKD$7.25 M
@
$11,983
|
- |
|
Nan Fung Centre
|
Flat 01C02-A, Nan Fung Centre
2021-08-13 Land Registry |
Gross 1,037ft² |
HKD$9.7 M
@
$9,354
|
- |
|
Nan Fung Centre
|
Nan Fung Centre Castle Peak Road
2021-08-02 Market Info |
Gross 114ft² |
HKD$14 M
@
$122,807
|
- |
|
Nan Fung Centre
|
Flat 01C02A, Nan Fung Centre
2021-07-26 Land Registry |
Gross 1,037ft² |
HKD$9.7 M
@
$9,354
|
- |