Richland Gardens, Flat A, 12/F, Block 9

Kowloon Bay No.80 Wang Kwong Road

Unit Information

Block:
Block 9
Gross area:
Gross 474ft²
Saleable area:
407ft²
Bedroom:
2 Rooms
Transactions:
2

Records

2026-05-08

Sold Price
HKD$4.07 M
Building Unit Price
$8,586
Unit Price
$10,000
Transaction Format
Land Registry
Loss
-27.3%
Prev Date
2018-09-06

2018-09-06

Sold Price
HKD$5.6 M
Building Unit Price
$11,814
Unit Price
$13,759
Transaction Format
Land Registry
Profit
+600%
Prev Date
2012-01-11