| Block: | Block 2 |
| Gross area: | Gross 608ft² |
| Saleable area: | 433ft² |
| Bedroom: | 2 Rooms |
| Transactions: | 2 |
| Sold Price |
HKD$8.88 M
|
| Building Unit Price |
$14,605
|
| Unit Price |
$20,508
|
| Transaction Format |
Land Registry
|
| Loss |
-6.8%
|
| Prev Date |
2018-08-20
|
| Sold Price |
HKD$9.53 M
|
| Building Unit Price |
$15,674
|
| Unit Price |
$22,009
|
| Transaction Format |
Land Registry
|
| Profit |
+46.6%
|
| Prev Date |
2011-03-18
|