| Total Block: | 1 Tower |
| Developer: | Grand Sea |
| Management Company: | Savills Property Management Limited |
| Total Unit: | 16 units |
| School Zone: | Pri: 11 Sec: Central and Western District |
| Address | Area | Price Sold/Leased | Profit/Loss |
|---|---|---|---|
|
High Peak
|
Flat A, 10/F, High Peak
2026-04-28 Land Registry 5 Rooms Carpark |
6,701ft² |
HKD$420 M
@
$62,677
|
- 39.6% |
|
High Peak
|
Flat B, 5/F, High Peak
2026-04-01 Land Registry 4 Rooms Carpark |
3,773ft² |
HKD$161.59 M
@
$42,827
|
- |
|
High Peak
|
Flat B, 6/F, High Peak
2026-01-26 Land Registry 4 Rooms Carpark |
3,773ft² |
HKD$162.63 M
@
$43,104
|
- |
|
High Peak
|
Flat A, 2/F, High Peak
2026-01-23 Land Registry 3 Rooms Carpark |
4,143ft² |
HKD$170 M
@
$41,033
|
- |
|
High Peak
|
Flat A, 5/F, High Peak
2025-11-21 Land Registry 3 Rooms Carpark |
4,143ft² |
HKD$190 M
@
$45,860
|
- |
|
High Peak
|
Flat A, High Peak
2025-11-21 Land Registry 3 Rooms Carpark |
3,861ft² |
HKD$174.79 M
@
$45,270
|
- |
|
High Peak
|
Flat A, 6/F, High Peak
2025-11-18 Land Registry 3 Rooms Carpark |
4,143ft² |
HKD$182.44 M
@
$44,035
|
- |
|
High Peak
|
Flat A, 3/F, High Peak
2025-07-08 Land Registry 3 Rooms Carpark |
4,143ft² |
HKD$186.44 M
@
$45,000
|
- |
|
High Peak
|
Flat B, 7/F, High Peak
2024-11-15 Land Registry 4 Rooms |
3,773ft² |
HKD$203 M
@
$53,803
|
- |
|
High Peak
|
Flat A, 7/F, High Peak
2023-10-04 Land Registry 3 Rooms |
4,143ft² |
HKD$270 M
@
$65,170
|
- |