Grand Central, Flat A, 31/F, Tower 3

Kwun Tong No.33 Hip Wo Street

Unit Information

State:
Phase 2
Block:
Tower 3
Saleable area:
832ft²
Bedroom:
3 Rooms
Transactions:
3

Records

2026-05-08

Sold Price
HKD$15 M
Unit Price
$18,029
Transaction Format
Land Registry
Loss
-14%
Prev Date
2021-06-29

2021-06-29

Sold Price
HKD$17.44 M
Unit Price
$20,964
Transaction Format
Land Registry
Profit
+10.1%
Prev Date
2019-01-22

2019-01-22

Sold Price
HKD$15.85 M
Unit Price
$19,047
Transaction Format
Land Registry